Warsztat

Praktyczne porady dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych (mechaników), którzy szukają sprawdzonych, dobrej jakości narzędzi, produktów i akcesoriów do wyposażenia różnego rodzaju zakładów mechanicznych.

Zakładka "Warsztat" to źródło rzetelnej wiedzy o tym "co warto kupić do warsztatu". Które podnośniki, lewarki, klucze płasko-oczkowe, pistolety lakiernicze, kompresory olejowe, spawarki warsztatowe, buty ochronne sprawdzą się w wymagających warunkach? Przeczytaj nasze poradniki i mini recenzje.

Ostatnie wpisy

W: Warsztat Z: pią, paź - 27 - 2017 Oglądany: 13552

Wiertła – budowa, rodzaje i zastosowanie w warsztacie

Wiertło to podłużne narzędzie używane do wykonywania otworów (wiercenie) przy wykorzystaniu wiertarki lub innej obrabiarki z napędem obrotowym. Obracając się wykorzystuje powierzchnię czołową do wiercenia lub pogłębienia otworów.

Czytaj wiecej

Wiertła – budowa, rodzaje i zastosowanie w warsztacie

W: Warsztat Z: pią, paź - 27 - 2017 Oglądany: 13552

Wiertło to podłużne narzędzie używane do wykonywania otworów (wiercenie) przy wykorzystaniu wiertarki lub innej obrabiarki z napędem obrotowym. Obracając się wykorzystuje powierzchnię czołową do wiercenia lub pogłębienia otworów.

Imadło ślusarskie - stalowe czy żeliwne, które wybrać?

W: Warsztat Z: pon, lut - 6 - 2017 Oglądany: 23698

Doświadczony fachowiec jak i amatorski masjsterkowicz chcą mieć odpowiednio wyposażony warsztat. Nie może w nim zabraknąć podstawowych akcesoriów narzędziowych takich jak: stół warsztatowy, sprężarka (kompresor olejowy), spawarka warsztatowa, klucze nasadowe/płasko-oczkowe/inbusowe/Torx/ lub śrubokręty. Bardzo przydatnym narzędziem do warsztatu jest także imadło ślusarskie. Służy ono do mocowania różnego rodzaju przedmiotów, które zostaną poddane obróbce narzędzi ręcznych i elektrycznych.

Skrzynka narzędziowa – niezbędny gadżet do warsztatu, auta, domu i ogrodu

W: Warsztat Z: pią, paź - 7 - 2016 Oglądany: 4813

Dobra skrzynka narzędziowa powinna być na wyposażeniu każdego auta (osobowego, ciężarowego, lawety), domu, warsztatu oraz firmy oferującej usługi elektryczne lub elektroniczne. Temat wyboru skrzynki narzędziowej może wydawać się banalny, jednak warto poświęcić chwilę, aby przeczytać o istotnych parametrach, które gwarantują wybór skrzynki narzędziowej spełniającej oczekiwania wymagającego użytkownika (amatora i profesjonalisty).

Jakie buty ochronne lub robocze - poradnik

W: Warsztat Z: czw, sie - 25 - 2016 Oglądany: 6169

Pracownik, który wykonuje różnego rodzaju prace budowlane, w warsztacie lub zakładzie produkcyjnym, powinien być wyposażony w specjalną odzież oraz obuwie robocze/ochronne. Przy wyborze odpowiednich butów roboczych/ochronnych musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które opiszemy w poniższym artykule.

Pistolet lakierniczy – co musisz wiedzieć przed zakupem

W: Warsztat Z: pią, cze - 17 - 2016 Oglądany: 107071

Pistolet lakierniczy to wszechstronne urządzenie do malowania różnego rodzaju obiektów. Mogą to być: elementy wyposażenia domu, ogrodu, samochodowej karoserii i wiele innych. Pistolety lakiernicze służą do nakładania powłok malarsko-lakierniczych, a także zabezpieczeń antykorozyjnych. Znalazły swoje miejsce w przemyśle, warsztatach blacharsko-lakierniczych oraz wśród pasjonatów modelarstwa i lakiernictwa artystycznego.

Kompresor olejowy czy bezolejowy - który wybrać

W: Warsztat Z: pią, cze - 3 - 2016 Oglądany: 62919

Sprężarki mają szerokie zastosowanie w domu (chłodziarki, wentylatory, odkurzacze, suszarki do włosów), warsztacie (piaskowanie i malowanie natryskowe, pompowanie opon samochodowych ) i przemyśle (jako napęd kluczy pneumatycznych, szlifierek, wiertarek, młotów, dystrybucja gazów technicznych, przetłaczanie gazu ziemnego, podnoszenie ciśnienia w układach turbin gazowych, turbodoładowanie silników spalinowych).

Spawarka do warsztatu samochodowego - czym spawać tłumiki, progi, podłogę lub aluminium?

W: Warsztat Z: pią, kwi - 29 - 2016 Oglądany: 36632

Każdy właściciel warsztatu samochodowego chce wyposażyć swoją firmę w jak najlepsze narzędzia. Pierwsze na myśl przychodzą: meble, podnośnik hydrauliczny, wysięgniki, szeroki zestaw kluczy (śrubokręty, zaciski), kompresor/sprężarka, sprzęt diagnostyczny. Nie można też zapomnieć o niezwykle przydatnej w tego rodzaju działalności spawarce.